Hybrydowe okręty flagowe Ultrasone Saphire

Niemiecka firma Ultrasone zaprezentowała flagowe słuchawki dokanałowe - model Saphire z unikalną konstrukcją 6 przetworników: podwójny armaturowy głośnik niskotonowy, jeden armaturowy głośnik średniotonowy, jeden armaturowy głośnik wysokotonowy i podwójny elektrostatyczny głośnik wysokotonowy! Zakres częstotliwości: 10Hz - 50,000Hz, impedancja: 25 Ohm, czułość (@ 1kHz) SPL: 106dB przy 0.1mW, waga: 15g.

Co ciekawe, model ten został zaprezentowany w dwóch wersjach - zwykłej i z kryształami Swarovskiego, wygląda na to, że takie wykończenie jest obecnie trendem w sprzęcie audio klasy High End.

Słuchawki są ręcznie montowane w Bawarii i mają aluminiową obudowę z chromowanymi płytami czołowymi z logo ULTRASONE. Firma udziela 5-letniej gwarancji na słuchawki Saphire i dołącza do nich parę wysokiej jakości kabli zbalansowanych (2,5 mm) i niezbalansowanych (3,5 mm) z pozłacanymi złączami. Ponadto aparat Ultrasone Saphire jest dostarczany z trzema parami końcówek silikonowych i taką samą liczbą końcówek piankowych Comply, a także z zestawem do przechowywania, czyszczenia i transportu (ściereczka z mikrofibry, narzędzie do czyszczenia i solidne zamykane etui).