Sennheiser zapowiada nowe pełnowymiarowe słuchawki Momentum 4 Wireless

Sennheiser zapowiedział swój nowy model pełnowymiarowych słuchawek, Momentum 4 Wireless, który zastępuje popularnego poprzednika Momentum 3, wprowadzając wiele ulepszeń w konstrukcji i opakowaniu.

Obiecano nam nowy minimalistyczny design, który już częściowo został doceniony: na zdjęciach widać, że pałąk jest teraz pokryty tkaniną podobną do tej, która została użyta do wykonania etui do ładowania w słuchawkach TWS Momentum. Ten sam materiał pokryje całe etui słuchawek, a poduszki nauszne będą jeszcze bardziej miękkie i wykonane z ekoskóry.

Zwróciliśmy też uwagę na nową lokalizację zawiasów obrotowych w miejscu łączenia pałąka i nauszników. Być może nowy model, podobnie jak Momentum 3, będzie miał mechanizm składania dla większej mobilności.

Oprócz zmian w wyglądzie, spodziewamy się także usprawnień w zasadniczej konstrukcji słuchawki. Czas pracy na baterii na jednym ładowaniu ma wynosić imponujące 60 godzin (w porównaniu do 17 godzin w poprzedniku), co prawdopodobnie zostanie osiągnięte przy wyłączonym trybie redukcji szumów. Usprawniony zostanie tryb ANC - dzięki specjalnym algorytmom, reduktor szumów będzie dostosowywał się do otoczenia.

Momentum 4 Wireless otrzymają 42-milimetrowe dynamiczne przetworniki, które inżynierowie Sennheisera postanowili ponownie umieścić wewnątrz nauszników, aby poprawić jakość i scenę dźwięku. Obiecana jest również aktualizacja mikrofonów, która ma zoptymalizować asystenta głosowego i wykonywanie połączeń.

Nie ujawniono jeszcze wielu szczegółów dotyczących cech nowego modelu, takich jak obsługa kodeków czy stopień ochrony przed wilgocią. Nie nazwano również dokładnej ceny Momentum 4 Wireless, ale cena startowa ma być niższa od poprzedniej wersji, która wynosiła około 400 dolarów. Sennheiser Momentum 4 Wireless będą dostępne w sierpniu 2022 roku.

Wszystkie artykuły, recenzje, dyskusje i opinie w naszym kanale Telegram. Zarejestruj się i dołącz do dyskusji na czacie!