Ultimate Ears Fits: słuchawki TWS z mocowaniem w kształcie ucha

Większość ludzi używa słuchawek dousznych z silikonowymi lub piankowymi wkładkami, choć od dawna istnieje sposób na poprawę jakości dźwięku, komfortu i pasywnej izolacji hałasu. W tym celu stosuje się indywidualne (niestandardowe) wkładki douszne lub słuchawki, które idealnie dopasowują się do konturów ucha. Jedynym haczykiem jest to, że musisz zrobić wycisk swojego ucha i czekać na wykonanie własnej pary.

Firma Ultimate Ears postawiła sobie za cel udostępnienie dopasowania na miarę większej liczbie osób, ale bez dodatkowych kosztów, czynności i oczekiwania.

W nowych aparatach UE Fits zastosowano oryginalne, żelowe wkładki z technologią Lightform, które w ciągu 60 sekund dopasowują się do kształtu ucha i trwale się w nim utrwalają.


"To indywidualne dopasowanie zapewnia wygodę noszenia bez ucisku, bólu i podrażnień uszu, nawet po dłuższym czasie użytkowania", powiedziała firma w komunikacie prasowym na temat słuchawek. "UE Fits zapewniają również doskonałą pasywną izolację akustyczną, ponieważ indywidualne dopasowanie tworzy naturalne uszczelnienie, które blokuje hałas z otoczenia".

Jak to wszystko działa? Przy pierwszym użyciu aplikacji UE Fits na Androida lub iPhone'a uruchamiany jest proces dopasowania: wkładki są kształtowane przez wbudowane diody LED do unikalnego konturu Twoich uszu, a po minucie twardnieją i zachowują ten kształt.

Jeśli chodzi o funkcje i inne możliwości słuchawek, UE Fits wytrzymują do 8 godzin na jednym ładowaniu (ponad 20 wraz z etui do ładowania), są odporne na wilgoć i pot oraz obsługują kodeki Bluetooth SBC, AAC i aptX. Oprócz tworzenia indywidualnego dopasowania, aplikacja UE Fits może być również używana do dostosowywania elementów sterujących słuchawek i korektora dźwięku.


Dźwięk w nowościach TWS jest obsługiwany przez 10mm dynamiczne przetworniki, UE twierdzi, że zapewniają ciepły i szczegółowy dźwięk z głębokim, gęstym i mocnym basem.

Na razie UE Fits są dostępne w przedsprzedaży tylko dla mieszkańców USA, międzynarodowa sprzedaż ma się rozpocząć nieco później. Czekamy z zainteresowaniem!