Recenzja bezprzewodowych słuchawek Marshall Monitor II ANC

Marshall jest jednym z najlepszych producentów wzmacniaczy gitarowych od ponad pół wieku, ale w ostatnich latach marka skupiła się również na audio osobistym. Firma wypuściła na rynek głośniki Bluetooth oraz całą gamę udanych słuchawek o klasycznym wzornictwie inspirowanym Marshall'em. Brakowało natomiast pełnowymiarowych słuchawek bezprzewodowych z aktywną redukcją szumów. I tu właśnie na scenę wkracza nowy Marshall Monitor II ANC z Bluetooth. Jakie one są?

Club href='/promo/club/'>. Marshall Monitor II ANC Czarny

Marka: Marshall

Typ słuchawek: bezprzewodowe

Minimalna częstotliwość odtwarzania, Hz: 20

Dodaj do ulubionych Dla porównania 24&nbsp990&nbspRR. W magazynie W koszyku Kup Szybki podgląd

Konstrukcja słuchawek Marshall Monitor II ANC

Fani designu Marshalla będą zadowoleni. Pokrewieństwo z resztą słuchawek i wzmacniaczy jest od razu czytelne. Minimalistyczny design, całkowicie czarna obudowa ze złotym akcentem na pokrętle i białym logo Marshalla na każdym nauszniku. Rama Monitor II ANC jest metalowa, co zwiększa ich wytrzymałość i wagę. Końcowe 320 gramów nie jest ciężarem na głowę, ale jeśli porównamy je z konkurentami, takimi jak Sony WH-1000XM3 - ważą 255 gramów.

Ale z drugiej strony, lekka konkurencja nie emanuje takim rodzajem niezawodności tylko z wyglądu. Opaska pokryta jest skórą, a spiralne druty wiążące miseczki wyglądają na bardzo grube i solidne. Aby zachować nieskazitelny wygląd słuchawek, w zestawie znajduje się piękne etui z tkaniny.

Miękkie poduszki nauszników są wygodne i całkowicie obejmują uszy, nie wywierając zbyt dużego nacisku na głowę. Miseczki obracają się i regulują w wystarczająco szerokim zakresie, aby zapewnić dobrą pasywną izolację akustyczną, a do aktywnej wrócimy nieco później. Ogólnie rzecz biorąc, dopasowanie jest najwygodniejsze w serii Marshall.

Nie zapominajmy, że słuchawki mają składaną konstrukcję: po złożeniu można je łatwo owinąć wokół dłoni!

Kontrolery Marshall Monitor II ANC

Główne elementy sterujące są powiązane z pozłacanym pokrętłem joysticka, które jest zaskakująco intuicyjne i łatwe w użyciu. Naciśnięcie pokrętła powoduje rozpoczęcie/zatrzymanie odtwarzania lub odebranie połączenia, a przesuwanie go w bok powoduje przełączanie utworów i regulację głośności. To kwestia gustu i przyzwyczajenia, ale autor uznał, że takie sterowanie jest wygodniejsze niż standardowe klawisze czy touchpad.

Oprócz joysticka, na słuchawkach znajduje się jeszcze kilka innych przycisków. "ANC" włącza i wyłącza aktywną redukcję szumów, jak można się spodziewać. Co ciekawe, wraz z wyłączeniem redukcji hałasu aktywowany jest tryb "przezroczysty", a muzyka jest wstrzymywana, dzięki czemu można usłyszeć, co dzieje się wokół nas. Bardzo przydatne w metrze lub w sklepie, nie trzeba zdejmować słuchawek. Przycisk "M" można ponownie skonfigurować w aplikacji (patrz poniżej).

Cechy techniczne Monitor II ANC

Słuchawki wyposażone są w Bluetooth 5.0 i trzymają połączenie niezawodnie, muzyka w teście odtwarzana była stabilnie, bez zacinania się. Jeśli, tak jak my, nadal masz urządzenia, które obsługują tylko połączenie przewodowe - nic nie szkodzi, na lewym nauszniku znajduje się gniazdo 3,5 mm do podłączenia kabla.

Co do kodeków, to niestety jest tylko standardowy SBC. Ale jest wsparcie dla multipoint - połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie. Na przykład, słuchasz muzyki z laptopa, ale nie przegapisz połączeń z telefonu. Proces przełączania z urządzenia na urządzenie nie jest natychmiastowy, występuje niewielkie opóźnienie, ale działa stabilnie i nie wymaga od użytkownika dodatkowych czynności (poza sparowaniem obu urządzeń).

Wraz z redukcją szumów, słuchawki Monitor II ANC zapewnią Ci do 30 godzin nieprzerwanego odtwarzania - tak wynika z certyfikatu. Mieliśmy słuchawki tracą trochę mniej przy wysokiej głośności, ale 28 godzin to wciąż doskonały wynik, przewyższający większość konkurentów. Jeśli wyłączysz aktywną redukcję szumów, możesz wycisnąć z tych słuchawek kolejne 15 godzin gry. Do ładowania służy nowoczesny port USB-C. Szybkie ładowanie w ciągu zaledwie 15 minut zapewnia kolejne 5 godzin bezprzewodowego dźwięku.

Słuchawki można dostosować do własnych potrzeb za pomocą aplikacji na telefon/tablet. Umożliwia on kontrolę nad wszystkim, od nazwy słuchawek po ustawienia korektora i siły redukcji szumów. Można również dostosować wielofunkcyjny przycisk "M", aby uzyskać dostęp do asystenta głosowego (Siri lub Google Assistant), ulubionej listy odtwarzania lub przełączać między trzema wstępnie ustawionymi korektorami dźwięku.

Jako zestaw słuchawkowy, Monitor II ANC spełnia swoją funkcję bez zbędnych ozdobników. Mikrofon pochłania niskie częstotliwości, więc jeśli masz niski głos, może on brzmieć wyżej niż normalnie. Jest to jednak typowe dla większości słuchawek z mikrofonem, z wyjątkiem tych, które posiadają szereg mikrofonów i są ustawione specjalnie do transmisji głosu.

Dźwięk słuchawek Monitor II ANC

Brzmienie muzyki zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze słuchawki blokują hałas z zewnątrz. Na szczęście funkcje blokowania hałasu w Monitor II ANC wykonują dobrą robotę.

I co piękne, ANC nie pogarsza jakości dźwięku, jak ma to miejsce w przypadku bardziej budżetowych lub starszych rozwiązań.

Również sama jakość dźwięku pozostawia wyjątkowo przyjemne wrażenie. Bas ma dobrze wyczuwalne uderzenie, ale go nie obezwładnia. W hip-hopie, na przykład, linie perkusji i basu brzmią wystarczająco zabójczo, ale nie przyćmiewają recytacji i sampli w średnich i wysokich częstotliwościach. Dobre jest to, że bas i subbas są dobrze odseparowane i czytelne, nie zlewając się w jedno z dudniącym dźwiękiem.

W przypadku domyślnego profilu dźwięku (Marshall), średnie częstotliwości są nieco uwypuklone, podczas gdy wysokie tony są spłaszczone. Gitary i wokal są w ten sposób podkreślone, ale "żelazo" perkusji brzmi trochę z dystansu. Jeśli nie lubisz "ćwierkającego", jasnego brzmienia, prawdopodobnie spodoba Ci się to ustawienie. Ale jeśli chcesz dodać trochę więcej ups, własny EQ lub fabryczne ustawienia są odpowiedzią. Tak czy inaczej, są to najlepiej brzmiące słuchawki, jakie Marshall do tej pory wyprodukował.

Co szczególnie dobre, 40-milimetrowe przetworniki tego modelu świetnie sprawdzają się nie tylko w muzyce gitarowej, ale także elektronicznej, dętej czy klasycznej. Brzmienie, zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwości EQ, jest dość wielogatunkowe.

Werdykt

Plusy modelu to doskonały dźwięk i aktywna redukcja szumów, solidna i kompaktowa składana konstrukcja i design, łatwość obsługi i sterowania, wsparcie dla wielu urządzeń, duża autonomia i funkcjonalna aplikacja. Szkoda tylko, że nie ma żadnych opcjonalnych kodeków.

Słuchawki Marshall Monitor II ANC okazały się ciekawe i wyróżniające się, i będą grały w swojej klasie, w której konkurencja jest wyższa niż kiedykolwiek. Tak więc ostateczny wybór będzie oparty na Twoim guście i funkcjonalności, której potrzebujesz. Jeśli jednak lubisz rock'n'rollowy design i brzmienie Marshalla, trudno będzie Ci zadowolić się czymkolwiek innym. Jeśli lubisz słuchawki Marshalla, ten nowy model jest zdecydowanym okrętem flagowym w rodzinie tej marki i będzie świetnym upgradem.