Marshall przedstawia nowe głośniki bezprzewodowe Willen i Emberton II

Marshall zaprezentował parę głośników bezprzewodowych - Emberton drugiej generacji oraz jeszcze bardziej kompaktowy model Willen. Oba obsługują nowy tryb Stack Mode, zainspirowany przez ścianę wzmacniaczy gitarowych Marshalla - teraz można podłączyć wiele urządzeń do jednego systemu, ale bez kabli. Kolejną nowością jest obsługa aplikacji Marshalla na smartfony, która umożliwia dostosowanie brzmienia do własnych upodobań.

Willen o wymiarach 10 x 10 x 4 cm jest wyposażony we wzmacniacz klasy D o mocy 10 W oraz dwucalowy przetwornik pełnozakresowy połączony z dwoma pasywnymi radiatorami. Certyfikat IP67 oznacza, że nie musisz się martwić o głośnik na kempingu lub festiwalu, a z tyłu znajduje się gumowy pasek, który można wykorzystać na przykład do powieszenia Willena na namiocie. Deklarowany czas pracy na baterii wynosi 15 godzin - bardzo przyzwoicie jak na tak małe urządzenie. Szybkie ładowanie przez 20 minut zapewnia kolejne trzy godziny słuchania muzyki. Model ten działa również jako zestaw głośnomówiący (mikrofon do odbierania połączeń).

Aparat Emberton II jest około dwa razy większy i mocniejszy niż aparat Willen, ale nie boi się wody (IP67). Konstrukcja pozostała praktycznie niezmieniona w stosunku do pierwszej wersji, a czas pracy wydłużył się z 20 do 30 godzin. W odróżnieniu od monofonicznego modelu Willen, Emberton II jest wyposażony w dwa 2-calowe przetworniki zapewniające 360-stopniową, dookólną stereofonię.

Oba głośniki obsługują standard Bluetooth 5.1 i są w połowie wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu, co ma związek z ochroną środowiska. Emberton II ma się pojawić na rynku europejskim w maju, a w Willen w czerwcu. Bądź na bieżąco i przyjdź do Dr.Head na sesję odsłuchową.

Wszystkie artykuły, recenzje, dyskusje i opinie są dostępne na naszym kanale Telegram. Zarejestruj się i dołącz do dyskusji na czacie!