JVC HA-FW1000T - pierwsze słuchawki TWS z drewnianą membraną i adaptacyjną redukcją szumów

Japońska firma JVC zaprezentowała pierwsze na świecie słuchawki TWS z membraną wykonaną z drewna. Nowy model HA-FW1000T jest częścią serii Wood, która wykorzystuje naturalne materiały do produkcji słuchawek. Aby zapoznać się z recenzjami pełnowymiarowych i dousznych modeli, odwiedź nasz blog.

Nowe TWS posiadają 11mm membranę pokrytą włóknem węglowym, a zewnętrzna warstwa wykonana jest z drewna o grubości zaledwie kilku mikronów. Według JVC, włókno drzewne jest lepsze w kontroli zniekształceń i poprawia reakcję na transjenty, ponieważ drewno absorbuje szkodliwe rezonanse. Dla zapewnienia trwałości i sztywności, obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej z wbudowanymi soczewkami akustycznymi.

Ostatnio popularne stało się angażowanie inżynierów dźwięku w tworzenie słuchawek TWS. JVC twierdzi, że Victor Studio pracowało nad modelem HA-FW1000T. Teraz jest podwójnie ciekawe, jak nowy produkt będzie brzmiał.

Słuchawki poradzą sobie z muzyką w wysokiej jakości do 24 bit/96 kHz dzięki kodekowi aptX Adaptive, na pokładzie są też SBC i AAC. Nowość wyposażona jest w tryb przezroczystości oraz adaptacyjny system redukcji szumów, który dostosowuje się do otoczenia. Czas pracy na baterii to 5,5 godziny (z włączonym ANC), a z etui - 27. Model HA-FW1000T będzie dostarczany ze Spiral Dot Pro w pięciu rozmiarach (S, MS, M, ML, L).

Nowość ma się pojawić w Rosji jeszcze w tym miesiącu. Już teraz jesteśmy bardzo ciekawi, co o tym sądzisz, prawda?

Wszystkie artykuły, recenzje, dyskusje i opinie w naszym kanale Telegram. Zarejestruj się i dołącz do dyskusji na czacie!