HiFiMAN: Innowacyjne pomysły budujące przyszłość

Najlepszym sposobem na przewidywanie przyszłości jest jej tworzenie Alan Kay

Śmiałe pomysły są jak pionki w szachach: mogą zostać "zjedzone" lub mogą rozpocząć grę, w której wygrywają wszyscy Goethe

HiFiMAN HM-602 Odtwarzacz High End

Z roku na rok marka należąca do Head-Direct, firmy założonej w 2006 roku w Nowym Jorku, rośnie w siłę. Stosunkowo młoda, ale bardzo obiecująca, zdobyła już wielu koneserów wysokiej jakości dźwięku na całym świecie. Oferta HiFiMan obejmuje słuchawki douszne i pełnowymiarowe, wzmacniacze oraz wysokiej klasy odtwarzacze przenośne. Chociaż HiFiMan ma niewielkie doświadczenie w dziedzinie przenośnego audio w porównaniu z gigantami branży, może nawet być w stanie przewyższyć ich pod pewnymi względami. Zaletą młodej firmy jest to, że nie boi się eksperymentować zarówno z technologią, jak i designem. Dzięki tej polityce HiFiMan nie tylko podąża za najnowszymi osiągnięciami i modą, ale sam je tworzy. Każdego dnia naukowcy, inżynierowie i projektanci firmy pracują nad tym, aby podnosić poprzeczkę coraz wyżej, zarówno dla siebie, jak i dla słuchaczy.

HiFiMAN EF-5 Hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy

Do tej pory w ofercie HiFiMana pojawiło się tylko sześć modeli słuchawek. Ta niewielka liczba charakteryzuje się tym, że firma tworzy każdy model pieczołowicie, z indywidualnymi cechami.

Jeśli chodzi o odtwarzacze przenośne, HiFiMan nie skąpił na nie pieniędzy i wniósł w ich konstrukcję wiele innowacji. Specyfika tej odnoszącej niezaprzeczalne sukcesy firmy polega na tym, że w pierwszej kolejności kładzie ona nacisk na jakość dźwięku, a dopiero potem na funkcjonalność, kompaktowość i czas pracy. Koncepcja ta została bardzo dobrze przyjęta przez społeczeństwo. Ludzie, dla których jakość dźwięku jest najważniejsza.

Słuchawki HiFiMAN HE-6 isodyne

Warto też zauważyć, że HiFiMan zwrócił się ostatnio w stronę wzmacniaczy muzycznych. Jest to przecież dziedzina pokrewna słuchawkom i odtwarzaczom. A co najbardziej znamienne, na rynku wzmacniaczy radzą sobie zadziwiająco dobrze, jak na młodą, innowacyjną firmę.

Kto wie, jakie jeszcze rodzaje przenośnego sprzętu audio wyprodukuje HiFiMan, ale można śmiało powiedzieć, że w ten czy inny sposób rezultaty zadowolą prawdziwych koneserów dźwięku. Najważniejsze jest to, że firma nie traci z wiekiem swojej "młodzieńczej" chęci do innowacji i eksperymentowania. To rodzaj maksymalizmu, który firma spełnia z nawiązką, potwierdzając tym samym swoją doskonałą reputację.

Słuchawki dynamiczne HiFiMAN HE-300

Andriej Afonin Doctorhead.ru październik 2012 r.