Długo oczekiwany model Sony WH-1000XM5 w sprzedaży od 20 maja

Niedawno pisaliśmy o wycieku informacji i zdjęć nowego aparatu Sony WH-1000XM5. Nowość miała zostać oficjalnie zaprezentowana w sierpniu, ale jak się okazuje, globalna sprzedaż rozpocznie się już 20 maja. Piąta generacja słuchawek z najlepszą w swojej klasie aktywną redukcją szumów będzie kosztować około 400 USD - o 50 USD więcej niż poprzednia. Oto spojrzenie na to, co nowego i czym różni się od modelu XM4.

Po raz pierwszy od czasu modelu WH-1000XM słuchawki mają całkowicie nową konstrukcję. W przeciwieństwie do poprzednich generacji, kubki nie są już składane, lecz obracane, tak jak w przypadku słuchawek Bose Noise Canceling Headphones 700 lub AirPods Max. W związku z tym powiększono również walizkę transportową. Masa jest prawie taka sama - 250 gramów (o 4 mniej niż w przypadku XM4). Pałąk na głowę jest węższy, a poduszki uszne szersze i bardziej miękkie, co zapewnia większy komfort.

Drugą istotną różnicą są nowe sterowniki z lekką i sztywną kopułką z kompozytu włókna węglowego. Chociaż przetworniki są mniejsze (30 mm w porównaniu z 40 mm w modelu XM4), firma Sony twierdzi, że zapewniają bardziej naturalny dźwięk o wysokiej jakości. Sądząc po wstępnych recenzjach, WH-1000XM5 brzmi bardziej szczegółowo, wyraziście i dynamicznie w całym spektrum częstotliwości.

Mikrofony są teraz rozmieszczone na obwodzie nauszników, dzięki czemu łączna liczba mikrofonów wzrosła do ośmiu (w porównaniu z pięcioma w modelu XM4). Dodano również drugi procesor do aktywnego tłumienia hałasu. Według firmy Sony słuchawki radzą sobie z niskimi częstotliwościami dudnienia samolotu równie dobrze jak poprzedni model, ale w zakresie średnich i wysokich częstotliwości nowość lepiej tłumi hałas, co będzie szczególnie zauważalne na ulicach lub w zatłoczonych pomieszczeniach. Znacznie poprawiła się również jakość mowy.

Słuchawki obsługują Bluetooth w wersji 5.2 oraz ten sam zestaw kodeków co poprzednio - SBC, AAC i natywny LDAC o wyższej przepływności. Możliwe jest połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie (multipoint), ale nie razem z LDAC. Czas pracy baterii z włączoną funkcją redukcji szumów wynosi 30 godzin, podobnie jak w poprzedniej generacji, a bez funkcji ANC - 40 (czas ten wydłużył się o 2 godziny). Ładowanie przez USB-C, ale nadal nie ma ochrony przed wilgocią.

WH-1000XM5 posiada wszystkie inteligentne funkcje poprzednich modeli - Speak-to-Chat, 360 Reality Audio i DSEE Extreme. Nie pojawiły się żadne nowe, ale czujniki Mówienie na czat i automatycznej pauzy stały się bardziej czułe i precyzyjne.

Nowy produkt będzie można przetestować już wkrótce, bądź na bieżąco i przyjdź na sesję odsłuchową do sklepów Dr.Head.

NowySony WH-1000XM5 BluetoothMarka:

SonyTyp

słuchawek: bezprzewodoweNajniższa

odtwarzana częstotliwość, Hz: 20PrzeglądajKontakt

Szybki podgląd

Wszystkie artykuły, recenzje, dyskusje i opinie na naszym kanale Telegram. Zarejestruj się i dołącz do dyskusji na naszym kanale czatu!