Prezentacja nowych produktów Sony


W ostatni wtorek w Moskwie Sony zorganizowało prezentację swoich nowych produktów audio - wydarzenie, którego Doctorhead po prostu nie mógł przegapić. Prezentację otworzył Kazuhiro Okuno (Dyrektor Generalny, Dział Marketingu Produktów Audio).

Gościem specjalnym prezentacji był Koji Nageno (główny inżynier dźwięku) - jeden z "ojców" wszystkich obecnych głośników Sony. Nageno projektuje słuchawki i głośniki dla Sony od ponad 30 lat. Jest on Mistrzem Sony Ear Mold drugiej generacji - ekspertem w dziedzinie akustyki ludzkiego ucha, wykorzystującym tę wiedzę do tworzenia doskonałych słuchawek - i jednym z najbardziej cenionych nazwisk w branży osobistego sprzętu audio. Do jego najsłynniejszych konstrukcji należą legendarny model MDR-R10, a także MDR-CD900, MDR-E888, MDR-G61 (styl uliczny), MDR-Q33, MDR-F1, MDR-EX70, MDR-XB700 i XBA1-4.

Nageno-san opowiadał o tym, jak przemysł muzyczny i potrzeby melomanów zmieniły się w ciągu ostatnich dekad, a także o ogólnej fascynacji basem w dzisiejszych czasach.

A następnie zademonstrował głównych bohaterów prezentacji: serię nowych słuchawek hybrydowych Sony XBA-H oraz serię nowoczesnych słuchawek przenośnych MDR-10R.

Nowe modele zostały opracowane przy udziale Sony Music Entertainment. Podczas opracowywania słuchawek muzycy z wytwórni SME spotkali się z inżynierami Sony, łącząc siły w celu wspólnego znalezienia idealnego brzmienia.

Zaprezentowano trzy nowe modele z serii MDR-10R. Standardowa wersja MDR-10R to słuchawki z mikrofonem, MDR-10RNC to model z aktywną redukcją szumów (do 99,4% dźwięku przestrzennego), a MDR-10RBT to bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Bluetooth z technologią NFC i obsługą kodeka aptX. Wspólną cechą wszystkich modeli jest stylowy design oraz 40-milimetrowe przetworniki z powiększonymi kanałami zapewniającymi mocny i czysty bas.

Seria XBA-H to pierwsze hybrydowe słuchawki douszne firmy Sony. Modele z tej serii (XBA-H3 i XBA-H1) wykorzystują zarówno zbalansowane przetworniki armaturowe, jak i klasyczne przetworniki dynamiczne. To dość nowa i rzadko spotykana klasa słuchawek - niewiele firm zdążyło wypuścić na rynek tego typu modele. Sony twierdzi również, że zastosowanie obu typów przetworników ma zapewnić bogate w szczegóły i dynamiczne brzmienie, które jest bardzo zbliżone charakterem do pełnowymiarowych studyjnych słuchawek monitorowych. Więcej o cechach serii i modeli można przeczytać w naszym osobnym artykule na ten temat.

Firma Sony zaprezentowała również stylowe gadżety 3 w 1 z serii Walkman WH, łączące w sobie odtwarzacz MP3, słuchawki i głośniki zewnętrzne. O tych ciekawych modelach już pisaliśmy.

Jak zauważyliśmy przy wielu okazjach, nie każdy model słuchawek i powiązanych urządzeń trafia do sklepów Doctorhead. Eksperci z zespołu Doctorhead osobiście oceniają jakość każdego nowego produktu, aby upewnić się, że tylko najlepsze z nich są wybierane do naszych sklepów.

A prezentacja zakończyła się miłą i niespodziewaną niespodzianką dla Doctorhead. Okazało się, że Nageno-san słyszał o naszej firmie i chciał z nami osobiście porozmawiać o technologii, przedyskutować podobieństwa i różnice między rynkami słuchawek w Japonii i Rosji oraz inne audiofilskie kwestie.

My oczywiście byliśmy zadowoleni z prezentacji Sony: zarówno przyjemna komunikacja, jak i ciekawe nowości, których z niecierpliwością będziemy oczekiwać na półkach naszych sklepów w najbliższym czasie. Bądźcie na bieżąco!