Firma Final Audio zaprezentowała swoje pierwsze słuchawki Bluetooth z funkcją ANC - UX3000.

Japoński producent sprzętu Hi-Fi Final Audio zaprezentował swoją pierwszą parę słuchawek bezprzewodowych z funkcją ANC - pełnowymiarowy model UX3000. Według firmy w słuchawkach zastosowano "hybrydową metodę redukcji szumów", której celem jest wyeliminowanie negatywnego wpływu ANC na dźwięk. Podejście to polega na zastosowaniu nowego przetwornika zaprojektowanego tak, aby był w stanie wytrzymać dodatkowe obciążenia związane z technologią redukcji szumów. Następnie stosowana jest niewielka korekta wyrównawcza w zakresie wysokich częstotliwości, aby zapewnić naturalne brzmienie. Para mikrofonów jest umieszczona w każdej nausznicy w celu zapewnienia działania systemu ANC.

Urządzenie UX3000 łączy się ze źródłem dźwięku za pośrednictwem interfejsu Bluetooth 5.0 i obsługuje kodeki SBC, AAC, aptX i aptX Low Latency. Dostępna jest także funkcja Multipoint - słuchawki można podłączyć do wielu urządzeń jednocześnie. Pełna bateria powinna wystarczyć na 35 godzin odtwarzania (25 z ANC). Gdy bateria jest rozładowana, można używać słuchawek za pomocą dołączonego przewodu.

UX3000 ma wysokiej jakości miękkie wykończenie Shibo. Shibo to stare japońskie słowo oznaczające zagniecenie na powierzchni papieru lub skóry. Według Final Audio, powłoka nie tylko wygląda spektakularnie i jest przyjemna w dotyku, ale także doskonale opiera się brudowi i odciskom palców.

Sprzedaż Final Audio UX3000 rozpoczęła się w cenie 149 dolarów, spodziewajcie się zobaczyć ten nowy produkt w Dr.Head w najbliższej przyszłości.

Wszystkie artykuły, recenzje, dyskusje i opinie na naszym kanale Telegram. Subskrybuj i dołącz do dyskusji na czacie!