FiiO FF3: epicki powrót słuchawek dousznych

Wydawało się, że format słuchawek dousznych stał się przestarzały, ustępując miejsca słuchawkom dousznym (IEM). Producent personal audio FiiO postanowił jednak wrócić do swoich korzeni i wprowadził na rynek uwielbiane przez wielu słuchawki douszne FF3. Nowość otrzymała dwie komory akustyczne, które mają kształt bębnów. W jednym z nich zainstalowano duży 14,2-mm przetwornik z membraną pokrytą berylem i cewką z ultracienkiego aluminium.

FiiO FF3 posiada obudowę ze stali nierdzewnej klasy medycznej 316L, a na zewnątrz nakładkę z nietłukącego się szkła hartowanego. FiiO FF3 będzie dostępny w dwóch kolorach: czarnym (Elegant Black) i srebrnym (Cosmic Silver). Materiały są dla FiiO bardzo ważne, więc aby nadać głęboki kolor zastosowano galwanizację, która nie tylko pięknie wygląda, ale jest bardzo przyjemna w dotyku.

Słuchawki wyposażone są w złożony przetwornik dźwięku przypominający flet. Pozwala pozbyć się "ogólnej" choroby wkładek - płytkiego basu. Nowość zagra w szerokim zakresie częstotliwości od 20 Hz do 20 kHz!

W zestawie ze słuchawkami znajduje się kabel z żyłami z posrebrzanej miedzi monokrystalicznej. Użytkownik może również zamienić złącza pomiędzy niezbalansowanym 3,5mm a zbalansowanym 4,4mm. Sądząc po sporej impedancji 45 omów, można założyć, że słuchawki są przeznaczone do współpracy z odtwarzaczem.

Zapomniany w ostatnich latach format słuchawek dousznych powraca spod pióra inżynierów FiiO z modelem FF3. Nie możemy się doczekać, aby przetestować nowość w Dr.Head, stay tuned.

Wszystkie artykuły, recenzje, dyskusje i opinie w naszym kanale Telegram. Zarejestruj się i dołącz do dyskusji na czacie!