High End Munich 2022: podsumowanie drugiego dnia

Dalej opowiadamy i pokazujemy, co ciekawego znaleźliśmy w Monachium na High End 2022.

Serbska firma

Auris Audio

zaprezentowała tonarm Tangenta HAWK z tubą z amerykańskiego orzecha. Nowość zostanie wydana w trzech wersjach z różnych materiałów i w czterech rozmiarach: 9, 10, 12 i 14 cali. Istnieją regulacje VTA w zakresie 10mm oraz regulacje azymutu w zakresie 6°. Złącza wyjściowe ze złoconymi stykami można zastąpić srebrnymi WBT. Na zdjęciu wersja z mosiądzu pozłacanego 24ct. W sumie cała konstrukcja waży nieco poniżej 2 kg. Przewidywana cena Aurisa Tangenta HAWK wyniesie od 600 do 18 000 dolarów - w zależności od wielkości i modyfikacji.

Pokazano również nowy gramofon Auris Bayadere 3. Przy okazji, Dr.Head jest wyłącznym przedstawicielem marki Auris w Rosji, więc możesz słuchać i testować produkty tej marki.

Pro-Ject

Wczoraj pisaliśmy, że Pro-Ject pokaże gramofon X8. Okazuje się, że jest więcej niż jedna niespodzianka!

  • Kolaboracja z Metallicą obejmuje gramofon w kształcie słynnej ikony zespołu, z metalicznym lustrzanym wykończeniem, elektroniczną przekładnią, regulowanym ramieniem S-tone, wkładką Pick it S2 C i zdejmowaną półką. Gramofon zostanie wydany w limitowanej edycji latem i ma kosztować około 1600 dolarów.

  • X8 z wkładką Ortofon Quintet Blue MC. Dodatkowo w linii gramofonów zbalansowanych wprowadzono modele X1 B i X2 B.

  • Pokazano koncepcję Signature 12.2, w której zastosowano napęd paskowy, nowe ramię, jakiego jeszcze nie widzieliśmy, masywny stół z równie masywnym talerzem.

  • Kolejną koncepcją jest RPM 12, stojący na trzech wspornikach. Ma też napęd paskowy i trzy ramiona tonowe jednocześnie.

  • Pro-Ject A1 to bardzo oczekiwana, w pełni automatyczna nowość wprowadzona kilka miesięcy temu.

Pro-Ject Automat

A1Marka

: Pro-Ject Wbudowany

stopień gramofonowy:

takGwarancja producenta, miesiące: 12BrowseBoxBook

do porównania42&nbsp990&nbsprub. Do zamówienia Szybki podgląd

Audiovector

Duńska marka wprowadziła do sprzedaży flagowy model linii QR. Podobnie jak modele z niższej półki, QR7 również wykorzystuje głośnik wysokotonowy AMT z membraną mieszkową, a przetworniki są większe: 6-calowy aluminiowy głośnik średniotonowy i dwa 8-calowe głośniki niskotonowe z wielowarstwową membraną. Dostępny w czarnym lub białym lakierze oraz w okleinie z ciemnego orzecha.

Primare

Primare zaprezentowało A35.8, najpotężniejszy i najbardziej wszechstronny wzmacniacz wielokanałowy w swojej ofercie, zaprojektowany tak, aby spełnić potrzeby praktycznie każdego systemu wysokiej

klasy.

Oferuje zbalansowane wejścia RCA i XLR dla każdego ze swoich ośmiu kanałów, a w konfiguracji dwukanałowego mostka stereo dostarcza do 1500 W mocy całkowitej.

Inakustik

Inakustik zademonstrował ochronnik przeciwprzepięciowy AC-4500, nowy flagowy model z serii Reference Power Station. Nowość charakteryzuje się wysoce wydajnym centralnym filtrem równoległym, tłumionym chassis pomocniczym, zrównoważoną dystrybucją mocy, ochroną przeciwprzepięciową oraz wysokiej klasy gniazdami Schuko.

To wszystko na dziś, ale show goes on - spodziewajcie się kolejnych nowości i nie zapomnijcie zasubskrybować naszego kanału Telegram, gdzie dzielimy się ekskluzywnymi filmami i omawiamy nowe produkty.