Sony LinkBuds WF-L900: szczegóły na temat niezwykłych słuchawek TWS

Niedawno pisaliśmy o nowych słuchawkach firmy Sony, których zdjęcia wzbudziły poruszenie w Internecie i wywołały wiele pytań. Przypominające pączki słuchawki Sony LinkBuds (WF-L900) zostały w końcu oficjalnie zaprezentowane, a my spieszymy podzielić się szczegółami.

Nowość tę można określić jako przeciwieństwo popularnych modeli Sony z aktywną redukcją szumów. Jak można się spodziewać, otwór w środku nowego pierścieniowego przetwornika ma za zadanie przepuszczać dźwięki otoczenia i pozwolić słuchaczom "połączyć ich świat online i offline". Dzięki temu można pracować, słuchać muzyki lub grać, mając jednocześnie świadomość otoczenia.

Podczas słuchania nie ma aktywnej redukcji szumów, ale algorytm, który został opracowany przy użyciu uczenia maszynowego sztucznej inteligencji (wykorzystano ponad 500 milionów próbek głosu), zapewnia czystą mowę podczas połączeń. Technologia adaptacyjnej regulacji głośności automatycznie zwiększa/zmniejsza poziom głośności w zależności od hałasu otoczenia. Funkcja Speak-to-Chat, znana z flagowych słuchawek marki, zatrzymuje odtwarzanie, gdy usłyszysz swój głos, i umożliwia rozmowę bez zdejmowania słuchawek.

Firma Sony twierdzi, że słuchawki LinkBuds są zoptymalizowane pod kątem całodziennego komfortu. Słuchawki ważą zaledwie 4,1 grama i mają o 51% mniejszą objętość niż flagowy model WF-1000XM4. Dodatkowe mocowanie zapewniają zaczepy skrzydełkowe (w zestawie 5 rozmiarów). Fani słuchawek dousznych z pewnością będą zadowoleni, a czas pokaże, jak wygodne będą LinkBuds dla fanów modeli wewnątrzkanałowych.

Kolejną oryginalną cechą modelu są elementy sterujące. Jest on czuły na dotyk, ale ponieważ słuchawki są bardzo małe i mogą być trudne do trafienia, Sony zastosowało technologię Wide Area Tap - dwukrotne lub trzykrotne dotknięcie obszaru przed jednym z uszu pozwala kontrolować odtwarzanie i dzwonienie.

Czas pracy na baterii wynosi około 5,5 godziny w samych słuchawkach i dodatkowo 12 godzin w futerale. Szybkie ładowanie trwające 10 minut zapewnia do 90 minut odtwarzania. Słuchawki nie boją się deszczu ani wysiłku fizycznego dzięki ochronie przed wilgocią IPX4.

Do przetwarzania dźwięku w słuchawkach LinkBuds zastosowano ten sam układ V1, co w słuchawkach Sony WF-1000XM4. Obsługiwana jest technologia Digital Sound Enhancement Engine (DSEE), która poprawia brzmienie skompresowanych plików i formatu 360 Reality Audio.

Dostępne są usługi Google Fast i Swift Pair umożliwiające szybkie połączenie z systemem Android i komputerem. Aplikacja Spotify Tap umożliwia szybkie wznawianie odtwarzania muzyki/podcastów bez konieczności wyjmowania smartfona. W modelu tym zastosowano również nową technologię Microsoft Soundscape, która wykorzystuje dźwięk 3D do nawigacji.

Firma Sony nie zapomniała też o środowisku - w opakowaniu słuchawek nie ma plastiku, a w słuchawkach LinkBuds zastosowano plastik odzyskany z części samochodowych.

Sprzedaż LinkBuds powinna rozpocząć się w lutym, model będzie dostępny w kolorze szarym lub białym, a jego cena orientacyjna wynosi 180 dolarów. Z niecierpliwością czekamy na możliwość przetestowania tego ekscytującego nowego produktu w Dr.Head!

NowościSony WF-L900 LinkBuds WhiteMarka

: Sony typ

słuchawek:

bezprzewodoweSzybkie ładowanie: takSubskrybuj

Szybki podgląd NoweSony WF-L900 LinkBuds Dark GalleryMarka: Sony

typ

słuchawek

: bezprzewodoweSzybkie ładowanie: takSubskrybuj

Szybki podgląd

Wszystkie artykuły, recenzje, dyskusje i opinie na naszym kanale Telegram. Zarejestruj się i dołącz do dyskusji na naszym kanale czatu!