Sony PFR-V1 - kujon, ale ładny!

Więc kiedy przyszło do pisania o Sony PFR-V1 nie mogłem po prostu wymyślić, gdzie sklasyfikować tę lewą stronę pola zaprojektowane słuchawki. Yeah słuchawki to tytuł roboczy, ale intencją jest pełne audio, choć w miniaturowej skali fizycznej i nie ma wątpliwości, kiedy rozpakujesz go i wsuń go na głowę, że lepiej przyzwyczaić się do traktowania ich jako pełne audio, jak wyjście na zewnątrz w nich może być poważnie nie iść.

Spóźniony Sony nie poszedł tak naprawdę na flagowe uszkodzenia w sposób, jaki widzieliśmy z HD800 Sennheisera, macierzą Stax i Beyera T1. Zamiast tego od czasu do czasu, poza ich masowymi modelami konsumenckimi, starali się myśleć nieco nieszablonowo. SA5000 był przykładem, jeśli chodzi o wygląd i odczucia, a dla wielu SA5000 był i nadal jest fantastyczną i bardzo wymowną słuchawką. Nie zaczynaj nawet wspominać o ogromnym i bardzo poszukiwanym R10, niestety teraz niestety nieczynne. Wystarczy spojrzeć na ich zakres PC z ich serii Vaio P, aby zobaczyć, że od czasu do czasu R&D dept nie lubi mieć trochę zabawy.

Jednak te eksperymenty wydają się być ulotne, jakby prawie do testowania rynku z tym, co będzie trzymać, a następnie przejść do następnego, jeśli nie. I tak jest w przypadku Sony PFR-V1, wprowadzony na rynek w 2008 roku i szybko przerwany w zeszłym roku, PFR-V1 wygląda brzydko i niezręcznie, ale po spędzeniu czasu z nim, jego jeden heck of a sweet sounding brzydkie kaczątko. Gdyby tylko ludzie mogli obejść to spojrzenie, gwarantuję, że będziecie cieszyć się zupełnie nowym doświadczeniem słuchania, które dla mnie było na mojej ulicy w kategoriach mojego ulubionego EQ.

Teraz podstawowym założeniem PFR-V1 jest to, że w rzeczywistości nie są to słuchawki, jak je znasz, z kubkiem zakrywającym ucho i wystającym powietrzem w dół kanału słuchowego. Nie są one elektrostatyczne w tym sensie albo mają bardzo wyraźne membranowe ustawienia typu głośnika dynamicznego. W rzeczywistości są to głośniki zewnętrzne, maleńkie, zamontowane na drucianej ramce, która ergonomicznie rzecz biorąc jest umieszczona wokół ucha, z dziwną, małą pętlą umieszczoną tuż wewnątrz ucha, reprezentującą refleks basu.

Masz to? Ja też nie, dopóki ich nie założę. Po prostu nie miałem pojęcia, czego się spodziewać i 50 godzin później nadal je zakładam, nie mając pojęcia, czego się spodziewać.

Jeśli potrafisz czytać po japońsku tym lepiej, ale myślę, że myślisz o tym z powyższego obrazu - nic nie schodzi do kanału słuchowego, ani nie siada na uchu, dźwięk jest dostarczany do całego ucha, a nie tylko do kanału, który teoretycznie ma być lepszy niż wrzucenie go do czaszki.

Spróbujmy więc najpierw zrobić grę liczbową:

Specyfikacja

Impedancja: 16 ohmów przy 1 kHz masy: Około 7g (przewód/kod bez zakresu częstotliwości: 35-25,000Hz Czułość: 93dB/mW Maks. wejście: 60mW Źródło zasilania: 2 x baterie AAA Czas odtwarzania: Około 45 godzin Kord/kod: 1m Wtyczka: Pozłacana miniwtyczka stereo Waga: 93g

Oryginalna SRP: 500 USD (przerwana) Rynek Amazonii około: 180 USD nowy

To, co dostaniesz w pudełku

Sony dobrze poradziło sobie w tym dziale z ładnie skonstruowanym skórzanym etui o wspaniałym układzie wewnętrznym i podwójną kieszenią na akcesoria. Biorąc pod uwagę, że pierwotnie sprzedawany był za 500 dolarów, odebranie go za 150 dolarów sprawia, że teraz jest to prawdziwa gratka za tę cenę. W kieszeni znajduje się przedłużacz (pozłacane mini-jack stereo -> pozłacane mini-jack stereo typu L, 3m), futerał, instrukcja obsługi i niskie i oto, co my tu mamy, ale trochę wzmacniacza liniowego zasilanego kilkoma bateriami AAA? No cóż, wzmacniacz jest w porządku i początkowo miałem zamiar go zignorować z moimi EF5 i Bada Ph30 siedząc tam czułem, że nie mam potrzeby, ale właściwie później w tej recenzji przyjdzie docenić, że naprawdę brzmi lepiej z nim.

Co ważne, w zestawie znajdują się dwie małe osłony mikrofonów. Służą one do zsuwania się po cewkach bass reflex i z mojego doświadczenia sugeruję, abyś zrobił to przed rozpoczęciem korzystania z nich ze względu na komfort i basy, ponieważ bez nich jest trochę zimno i jakby basowe światło.

Odkładając opakowanie na bok, mamy teraz ciekawy proces zakładania ich na głowę. Sztuczka polega na tym, aby jak najlepiej wykorzystać te słuchawki, ponieważ trudno je ustawić na głowie. Wystarczy, że poczujesz, że masz słodkie miejsce i znajdziesz inne, które jest nieco lepsze. W zależności od tego, gdzie je ustawisz, jest tona miejsc i sq idzie w górę i w dół jak jojo. W końcu znalazłem je ustawione pod lekkim kątem na głowie z odruchem basu mocno u podstawy kanału słuchowego, a głośniki wskazujące w dotyku dały mi najlepszy lub najkorzystniejszy kwadracik. Kiedy już będziesz miał to słodkie miejsce, nie dotykaj go, dopóki nie skończysz, albo po prostu przejdziesz cały proces od nowa, a jeśli jesteś na długiej sesji odsłuchowej, to będzie to królewski ból.

Włożenie palców do ucha obok cewek basowych powoduje ogromny skok basu, ale kosztem detali i ciemno zawoalowanego SQ, więc nie radziłbym tego, chyba że jesteś całkowicie szalony i nie masz nic przeciwko słuchaniu muzyki z palcami wbitymi w ucho. Jeśli chcesz trochę dotknąć więcej basów, a następnie kupić zestaw 6 mm gumowe grommetów i umieścić po jednym w cewce basowej pętli i umieścić pokrywę mic. Podbicie basów za mniej niż 10c i jesteś gotowy do pracy.

Sony's mają zerową izolację i często (choć może niekorzystnie) był nazywany dziecko AKG1000, ponieważ jest to podobna właściwość. Więc kiedy je podłączysz i podkręcisz pokrętło, pamiętaj, że są to rzeczywiście malutkie głośniki i jako takie każdy w promieniu 10 metrów będzie wiedział nie tylko, że masz grającą muzykę, ale jaki dokładnie utwór i najprawdopodobniej w jakim roku został opublikowany - o tym właśnie mówię, o jak małej izolacji. Moim głównym zmartwieniem poza tym jest to, czy w ogóle mógłbym się tym cieszyć w kawiarni, pociągu czy samolocie, a nawet w domu. Skoro nie było izolacji, to czy nie zrujnowało to mojej własnej przyjemności? Nie ma szans! Trudno to wytłumaczyć, ale znakomicie radzą sobie z blokowaniem hałasu w tle, jak to robią zwykłe puszki podczas gry. Podczas grania lekkiej muzyki akustycznej lub klasycznej jeszcze lepiej; naprawdę wypadają jak mały system głośnikowy w pokoju i osobiście uważam to za bardzo relaksujące i wciągające.

Więc jak to brzmi?

Teraz jest to trochę skomplikowane, ponieważ nie ma z czym się porównywać na podobnej zasadzie. Odkładając na bok początkowy czynnik "wow", jakim jest posiadanie głośników poza moim uchem w ten sposób, musiałbym powiedzieć, że pierwszą rzeczą, która gryzie i przykuwa naszą uwagę, są środki i scena dźwiękowa. Wzmacniacz in-line z pewnością pomaga w tym względzie. Po przetestowaniu ze wzmacniaczem mini3 i z wibracją go petite również mogę zapewnić, że ten mały wzmacniacz jest dla mnie zwycięzcą. To po prostu daje, że dodatkową krawędź do wszelkich wzmacniaczy wcześniej istniejących prezentacji, sprawia, że etap tad większe. Teraz może to tylko sztuczka z wojnami o głośność, ale to działa dla mnie i kilku innych, którzy tego próbowali. Bez niego można jednak wypróbować dostępny w sprzedaży przedłużacz, więc lepiej jest mieć wybór.

Scena dźwiękowa i obrazowanie na nich są duże, otwarte i wciągające. Nie są ogromne w sensie Stax czy AKG1000, ale ze względu na swój rozmiar przewyższają wiele dużych puszek mid-fi, takich jak AD2000 czy niektóre średniej klasy Senny. Pozycjonowanie jest dokładne i szczegółowe, a separacja instrumentów jest powyżej par. Odtwarzanie Sileypud z płyty CD Ultrasone Demo, znanej z celowego pozycjonowania instrumentów, wydobyło z nich to, co najlepsze. Jedynym mankamentem jest dla mnie brak agresji Grado na pewne gatunki, które wymagają takiego podejścia na twarzy czasami niezależnie od jakości sceny dźwiękowej, co ogranicza wartość dużej sceny dźwiękowej, która uczciwie sprawdza się lepiej w przypadku muzyki koncertowej - klasycznej, atmosferycznej i akustycznej.

Wysokie tony mienią się zbytnio, choć bez wyłączonych osłon mikrofonów cewki basowej. Jest to bolesne i zbyt ostre dla wszystkich z wyjątkiem uszu najbardziej odpornych na wysokie tony, posiadanie ich na sobie ogromnie pomaga z basem i daje o wiele więcej ciała do kwadratu całości. Te puszki przekazać bardzo słodkie i do przodu reprodukcji na wokalu bez inwazyjności Grado. Nie są tak grzeczne, jak mówi dom Senn, bardziej przypominają mi ATH - AD2000 pod względem walorów tonalnych. AD2000 był średniej klasy królem z bujną, zwiewną SQ, która była tak muzykalna i łatwa do słuchania. Teraz Sony nie może do końca dorównać temu z wysokimi tonami, które są od czasu do czasu jasne, ale mogą zaprezentować bardzo ciepłą i bujną reakcję w razie potrzeby.

Tak więc wielką rzeczą, kiedy dostałem je z góry przeczytane, był bas - krzyki "no bass" zabrzmiały w moim uchu i tego właśnie oczekiwałem, że będę szczery, ale z założonymi osłonami cewek i właściwym słodkim miejscem do umieszczenia tego jest po prostu bunkum. Teraz nie trzymajcie ich na spodziewanych poziomach slamu M50, nic z tego nie będzie, pomyślcie Stax - nie ma problemu, tylko nie na poziomach hip-hopowych, więc podciągnijcie spodnie i wyłączcie telefon komórkowy. Nie widzę tych słuchawek, które na pewno przemawiają do zespołu basowego, ale to tylko fałszywe stwierdzenie, że nie ma basu.

Muszę zauważyć, że na tym etapie nie dajcie się zwieść ich pomniejszającemu się rozmiarowi i 16ohmowej ocenie. Są one głośnikami i jako takie zasysają trochę mocy. O wiele bardziej, niż myślałem, że tak będzie. Kiedy pierwszy raz je testowałem, wyciągałem je z gniazdka 5,5g Ipoda myśląc o tym, żeby grać bezpiecznie, ale to nie wystarczyło. Wzmacniacz Go Vibe Petite - jeden z moich ulubionych małych wzmacniaczy/dac'ów przeszedł całą drogę na tarczy, zanim ogłosiłem się zadowolony. Przenośny wzmacniacz mini3 pracował do godziny 13:00 na tarczy. Szczerze mówiąc, nie jest to takie proste w prowadzeniu i mógłby skorzystać z nieco większej mocy. Na szczęście sprawy mają się lepiej z większym kuzynem Petite, Go Vibe Magnum i świecą z gwiazd z EF5 wzmacniacz lampy mocy (choć tylko o 10 rano pamiętać w tarczy).

Na zakończenie?

Jeśli jesteś na zewnątrz i o, docenić swoją wiarygodność jako looker mody i do ogromnego R & B lub umysł topnienia basów to może nie. Jeśli chcesz doświadczyć wyjątkowego doświadczenia ze wspaniałymi detalami, dużą sceną dźwiękową i gładkim ciepłym kwadratem z wyraźnymi wysokimi i średnimi tonami, i nie obchodzi Cię jak to wygląda, to jest to dla Ciebie.

Jeśli szukasz czegoś innego, masz zamiłowanie do złożonej muzyki i nie przejmuj się brakiem slamu będziesz się tym cieszyć. Istnieje kilka nowych jednostek pukających do Amazonki teraz za około 180 dolarów i za tę cenę są one okazją do tego, co jest teraz pozycją kolekcjonerską.